برای مطالعه نمودارهای قیمت تحلیل تکنیکال، لازم است که از بهترین نرم افزار تحلیل تکنیکال استفاده کنید.
باید بگوییم که در دنیای معاملات، پلتفرم معاملاتی متاتریدر بهترین گزینه برای این کار است.
دارندگان حساب دمو و لایو در بازارهای بزرگ معاملاتی جهان می توانند به طیف وسیعی از بهترین نمادهای معاملاتی فارکس و CFD دسترسی داشته باشند:

  • متاتریدر 4
  • متاتریدر 5
  • وب تریدر

اما بهتر است بدانید که در استفاده از حساب های دمو و حساب لایو تفاوت هایی وجود دارد. برای مثال، متاتریدر4، دارای برای معامله گران تحلیل تکنیکال فارکس است.
پلتفرم متاتریدر5 هم به معامله گران فارکس این فرصت را می دهد تا از مهارت های تحلیل تکنیکال خود در بازارهای بیشتری مانند سهام ، شاخص ها و کالاها استفاده کنند.

هردو این پلتفرم ها و همچنین وب تریدر اخیراً اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال را به قابلیت های خود اضافه کرده اند که در ادامه به جزییات آن اشاره می کنیم.
برای مثال، معامله‌گران فارکس که بوسیله متاتریدر معامله می‌کنند، می توانند از چندین ابزار برای کشیدن خطوط روند و شناسایی الگوهای قیمتی در این نرم افزار استفاده کنند.

همچنین کاربران می توانند به چندین اندیکاتور تحلیل تکنیکال دسترسی پیدا کنند.

چگونه می توان پلتفرم متاتریدر 4 را به صورت رایگان دانلود کرد؟

متاتریدر4، یک پلتفرم تجاری پیشرفته است که طیف وسیعی از مزایای منحصر به فرد از قبیل پشتیبانی چند زبانه، قابلیت ترسیم نمودار پیشرفته، معاملات اتومات، امکان شخصی سازی کامل و تغییر این سکو را متناسب با ترجیحات معاملاتی شخصی شما، ترسیم نمودار رایگان در زمان واقعی، اخبار معاملاتی، تحلیل تکنیکال و ..  ارائه می دهد. 

در بخش بعدی، به 4 نوع ابزار تحلیل تکنیکال جهت کسب موفقیت در بازار، قبل از یادگیری چگونگی استفاده از تحلیل تکنیکال برای استفاده در بازارهای مختلف مانند فارکس، بورس، شاخص، کالا و ارزهای خاص اشاره می کنیم.

این 4 فاکتور عبارت اند از:

  1. نمودارهای تحلیل تکنیکال
  2. الگوهای نموداری تحلیل تکنیکال
  3. الگوهای کندل استیک تحلیل تکنیکال
  4. اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال

نمودارهای تحلیل تکنیکال

در یک تحلیل تکنیکال در ابتدا باید نوع نمودار خود را برای تحلیل تکنیکال مشخص کنید. می توانید از یک نوع نمودار برای تحلیل تکنیکال در بازار فارکس استفاده کنید. نمودارهای تکنیکال شامل نمودارهای خطی، میله ای و کندل ها هستند. زمانی که پلتفرم متاتریدر را دانلود می کنید، می توانید با انتخاب گزینه View -> Toolbars -> standard option نوع نمودار خود را انتخاب کنید.

نمودارهای خطی تحلیل تکنیکال 

نمودار خطی تحلیل تکنیکال، می تواند به سادگی قیمت های انتخابی و مشخص را در محدوده زمانی مورد نظر به هم مرتبط سازد. برای مثال، یک نمودار خطی قیمت هایی را که معاملات در هر روز با آن ها بسته می شوند به یکدیگر مرتبط می سازد.
تحلیل گران غالباً از نمودارهای خطی برای شناسایی روندهای طولانی مدت در بازار فارکس استفاده می کنند. این نمودارها، در واقع پایه ای ترین نوع نمودار تحلیل تکنیکال موجود است. 

نمودار میله ای

نمودار میله ای OHLC هر بازه زمانی را به صورت مجزا با خطوط عمودی نشان می دهد. برای مثال، در نمودار روزانه، هر خط عمودی نشان دهنده یک روز معاملاتی است. این نمودار، اطلاعات بیشتری را مانند قیمت های باز شدن، بسته شدن، بالاترین قیمت و پایین ترین قیمت معاملات را  نسبت به نمودار خطی در اختیار معامله گر قرار می دهد. 

نمودارهای تحلیل تکنیکال مانند OHLC به معامله گران در تشخیص کنترل بازار توسط خریدار یا فروشنده کمک می کنند. این نوع از نمودار، به عنوان پایه ای برای نمودار کندل استیک به عنوان معروف ترین نوع نمودار محسوب میشود.

نمودارهای کندل استیک

در  ابتدا، معامله گران برنج ژاپنی در قرن 18 از این نمودار استفاده می کردند. مانند نمودار OHLC، کندل های این نمودار هم اطلاعاتی درباره قیمت های باز شدن، بسته شدن، بالاترین قیمت و پایین ترین قیمت بازار را در محدوده زمانی مشخص در اختیار معامله گران قرار می دهد. بزرگترین تفاوت بین این دو نمودار، وجود شمع بین قیمتی است که بازار با آن باز و بسته می شود و به آن بدنه یا «بادی» کندل می گویند که به رنگ سبز و یا قرمز نمایش داده می شود.

بسیاری از معامله گران نمودارهای تحلیل تکنیکال کندل استیک را از نظر بصری جذاب ترین می دانند که همین مسئله به عنوان یکی از عوامل محبوبیت این نمودار شناخته شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *