فارکس

اگر تجارت آنلاین فارکس توجه شما را به خود جلب کرده است و فکر می‌کنید که می‌توانید از آن به عنوان راهی برای داشتن درآمد استفاده کنید، بهتر است ابتدا راه معامله با آن را یاد بگیرید. بسیار مهم است تا دید کلی از بازار و روش‌های معاملاتی در فارکس را بدانید، در این صورت می‌توانید ریسک کار خود را مدیریت کنید، معاملات موفقی را انجام دهید و خود را به عنوان فردی موفق در ونتور خود نشان دهید

اهمیت آموزش دیدن

برای داشتن معاملاتی موفق، لازم است تا آموزش‌های لازم را در زمینه فارکس یاد بگیرید.

 پیدا کنید.مبتدیان باید Balance می‌توانید اطلاعات مفیدی را درباره بازار فارکس و در قسمت

زمانی را به خواندن مطالبی درباره نحوه نقل و انتقالات در فارکس، انجام معاملات، فعال بودن زمان معاملات در فارکس و مدیریت ریسک اختصاص دهند. با گذشت زمان می‌توانید نکات بسیاری را یاد بگیرید و اگر می‌خواهید که در این زمینه موفق عمل کنید باید بگویم که تجربه بهترین معلم شما در یادگیری مطالب است. زمانی که برای اولین بار شروع به کار می‌کنید، دمویی از اکانت خود را راه‌اندازی کنید و سعی کنید تعدادی از معاملات خود را در قالب دمو انجام دهید.این کار باعث می‌شود تا شما تجارب تکنیکی خوبی در زمینه معاملات بدست بیاورید و با مکانیسم عملکرد فارکس آشنا شوید و معاملات خود را در قالب یک پلتفرم مشخص اجرا کنید

تنها زمانی بسیاری از مسائل پایه‌ای مربوط به فارکس را می‌توانید یاد بگیرید که خودتان معاملات را تجربه کنید، نکاتی که در حین تجربه عملی بدست می‌آورید در هیچ کتابی نوشته نشده است و سایر معامله کنندگان هم نمی‌توانند به شما آموزش دهند که در ادامه نداشتن تجربه و کار نکردن با سیستم معاملاتی منجر به شکست شما و بسته شدن حسابتان می‌شود چراکه با انجام معاملات نامعتبر خود را در سایه خطر قرار می‌دهید. بسیاری از معامله کنندگان فکر می‌کنند که در نهایت بازار به نفع آنها برمی‌گردد. افراد بسیاری در دام چنین پیشفرضی افتاده‌اند و بازار برخلاف  تصور آنها به حرکت خود ادامه داده است. جمله معروفی از جان مینارد کینز هست که می‌گوید: «بازار می‌تواند غیرمنطقی رفتار کند، طولانی‌تر از آنچه که بخواهد به شما پرداختی داشته باشد» به عبارت دیگر، دانستن این نکته که بازار غیرمنطقی رفتار می‌کند به جهت معاملات شما کمک می‌کند چون تغییرات و حرکات شدید در بورس می‌تواند روند ابتدایی حرکت بازارهای سرمایه را مشخص کند.

استفاده کنید Micro Forex از یک حساب

نکته منفی کارکرد با یک حساب دموی فارکس این است که نمی‌توانید تجربه‌ای از استفاده پول واقعی بدست آورید. بنیان‌گذاران معاملات پیشنهاد می‌کنند که یک حساب معاملاتی میکرو فارکس و یا حسابی همراه با مقادیر متغیر معاملاتی باز کنید تا به شما اجازه معاملات کوچک را بدهد. انجام معاملات کوچک به شما اجازه این امکان را می‌دهد تا با نقل و انتقال پول بتوانید معاملات خود را انجام دهید و در صورت ضرر، میزان زیادی از سرمایه خود را از دست ندهید. این کار می‌تواند بسیار آموزنده‌تر از خواندن کتاب، مطلبی در سایت و یا خواندن دستورالعمل در وبسایت فارکس باشد. کسب تجربه با استفاده از این حساب می‌تواند دید جدیدی را درباره نکاتی که در حساب دموی معاملاتی خود یاد می‌گیرید، به شما بدهد.

درباره ارزهایی که با آنها معامله می‌کنید اطلاعات کسب کنید

برای شروع لازم است بدانید که چه چیزی را معامله می‌کنید. بسیاری از تازه واردان به محض ورود به دنیای فارکس هر سهم در حال حرکتی را معامله می‌کنند. آنها معمولاً ازلوریج بالا و به صورت رندوم در هردو جهت (روند کاهشی و افزایشی) معاملات خود را انجام می‌دهند و در پایان متحمل ضررهای زیادی می‌شوند. داشتن اطلاعات درباره ارزهایی که خرید و فروش می‌کنید وضع را کاملاً تغییر می‌دهد. برای مثال، یک ارز می‌تواند بعد از گذراندن یک مرحله سقوط، دوباره روند رو به رشدی را پیش بگیرد و ظاهر پیشرفت آن معامله کنندگان بی‌تجربه را فریب می‌دهد. ممکن است علت افت ارز مربوط به گزارشات بد چند ماهه استخدام باشد. آیا چنین چیزی را می‌خرید؟ احتمالاً نه! این مثالی بود از ضرورت داشتن اطلاعات درباره چیزی که می‌خواهید خرید و فروش کنید.

معاملات ارز فوق‌العاده است چراکه می‌توانید ازلوریج استفاده کنید و با انواع گروه‌های ارزی گوناگون معاملات را انجام دهید ولی این مسئله به این معنا نیست که باید با همه آنها معامله کنید. داشتن تنها تعداد محدودی از آنها باعث می‌شود که اخبار اقتصادی کشور‌های درگیر را به آسانی پیگیری کنید ، و بتوانید از ریتم ارزهای درگیر استفاده کنید. بعد از معامله با یک حساب لایو کوچک و فهمیدن سازوکار معاملات می‌توانید پول بیشتری را سرمایه گذاری کنید و میزان سرمایه تجاری خود را افزایش دهید. دانستن اینکه چگونه از شر اخلاق‌های بد خود در معاملات رها شوید، فهم بازار و استراتژی‌های معاملاتی و کنترل احساسات خود را در دست گرفتن از جمله قابلیت‌هایی هستند که در معاملات کوچک بدست می‌آورید. اگر بتوانید این مهارت‌ها را کسب کنید می‌توانید در دنیای فارکس موفق عمل کنید.

مدیریت ریسک

مدیریت ریسک و مدیریت احساساتتان کاملاً به هم مرتبط هستند. زمانی که افراد احساساتی، حریص یا پر از ترس می‌شوند تصمیمات اشتباه و پرریسکی می‌گیرند که درمقابل باعث ضرر و زیان فرد خواهد شد. زمانی که به چارت معاملات نگاه می‌کنید، به صورت منطقی آن را بررسی کنید و پتانسیل میزان ریسک آن را بررسی کنید. تصمیمات شما نباید بر پایه هیجان گرفته شود. اگر هدف خود را برپایه احساسات انتخاب کردید باید خود را ارزیابی کنید و ببینید که چرا نمی‌توانید به صورت هدفمند عمل کنید.

Balance شما، مالیات، سرمایه‌گذاری یا سرویس‌‌ها و راهکارهای سرمایه‌ای را به شما ارائهنمی‌دهد. این اطلاعات بدون در نظر گرفتن اهداف سرمایه گذاری، تحمل ریسک یا شرایط مالی هر سرمایه گذار خاص ارائه می‌شود و ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست. سرمایه گذاری همیشه همراه با ریسک و ضررهای احتمالی است

1 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *