لوریج توانایی استفاده از چیزهای کوچک برای کنترل موارد بزرگتر است. به طور خاص در معاملات خارجی به این معناست که افراد با داشتن میزان کمی در حساب خود می‌توانند مقادیر بزرگ خود را در مارکت و بازار کنترل کنند.

معامله کنندگان بورس به آن معامله مارجین می‌گویند. در معاملات فارکس، افراد هیچ علاقه‌ای برای استفاده از مارجین ندارند و اصلاً اهمیتی ندارد که شما چه نوع معامله‌گری هستید و یا چه اعتباری دارید.
اگر حساب دارید و کارگزار به شما
مارجین را پیشنهاد دهد می‌توانید با آن معامله کنید.

به نظر می‌رسد که استفاده از لوریج باعث می‌شود که با صرف سرمایه محدود ، مبلغ قابل توجهی درآمد کسب کنید. مشکل اینجاست که شما با استفاده از لوریج هم ممکن است مبلغ قابل توجهی را از دست دهید، درواقع باید بگویم که تمام این موارد بستگی به استفاده عاقلانه شما از آن و مدیریت ریسکتان دارد.

کنترل شما بیشتر از چیزی است که فکر می‌کنید

لوریج می‌تواند یک بازار خسته کننده را تبدیل به نوع  هیجان انگیزی کند. اما زمانی که پول شما در لاین قرار دارد، داشتن هیجان و تجربه کردن آن چندان جالب نیست به همین دلیل است که لوریج برای فارکس در نظر گرفته شده است. بدون لوریج، معامله کنندگان از حرکت 10 درصدی حساب خود در یک سال تعجب خواهند کرد، اما یک معامله گر با استفاده از لوریج می‌تواند شاهد حرکت 10 درصدی حساب خود در یک روز باشد. اما مقدار نمونه لوریج می‌تواند بسیار زیاد باشد و برای شما بسیار مهم است تا بدانید بیشتر نوساناتی که در معامله تجربه می‌کنید به دلیل وجود لوریج در معاملاتتان است تا حرکت در قسمت دارایی اصلی.

مقادیر لوریج در بازار فارکس

معمولاً لوریج در مقادیر ثابتی داده می‌شود که می‌تواند در اختیار کارگزارن مختلف باشد. هر کار گزاری لوریج را براساس قوانین و مقررات خود ارائه می‌دهد. معمولاً میزان آنها برابر با  مقادیر روبه‌رو است: 1:50، 1:100 ، 1:200 ، 1:400. البته بروکر آمارکتس تا 1:1000 به مشتریانش لوریح ارائه می دهد.

 • 1:50 :لوریج به نسبت 1:50 به معنای این است که برای هر 1 دلاری که در حساب خود دارید، می‌توانید معامله‌ای به ارزش 50 دلار انجام دهید.
  برای مثال، اگر 500 دلار در حساب خود قرار دهید می‌توانید تا میزان 25000 دلار در بازار معامله داشته باشید.
 • 1:100 :لوریج به نسبت 1:100 به این معناست که برای هر 1 دلاری که در اکانت خود داشته باشید، می‌توانید معامله‌ای تا 100 دلار را انجام دهید.
  این یک نمونه از لوریجی است که به اکانت‌های استاندارد پیشنهاد داده می‌شود. با قرار دادن حداقل 2000 دلار در یک حساب استاندارد می‌توانید توانایی کنترل 200 هزار دلار را در دست بگیرید.
 • 1:200 : لوریج 1:200 به این معناست که برای هر 1 دلار که در اکانت خود داشته باشید می‌توانید معامله‌ای تا ارزش 200 دلار انجام دهید.
  این لوریج برای اکانت‌های مینی پیشنهاد داده می‌شود. حداقل میزان مبلغی که باید در این حساب قرار داد تقریباً برابر با 300 دلار است که در این صورت می‌توانید تا 60 هزار دلار معاملات خود را انجام دهید.
 • 1:400: لوریجی به نسبت 1:400 به این معناست که به ازای هر 1 دلاری که در حساب خود دارید می‌توانید معامله‌ای به ارزش 400 دلار را انجام دهید.
  بعضی از کارگزاران این لوریج را برای اکانت‌های کوچک پیشنهاد می‌دهند اما توصیه می‌کنم که نسبت به پیشنهاد آنها کاملاً آگاه و هوشیار عمل کنید. هرکسی که 300 دلار در حساب فارکس خود قرار می‌دهد و می‌خواهد با این نسبت لوریج معامله کند ظرف 1 دقیقه ممکن است کاملااً محو شود.

معامله گران حرفه‌ای و لوریج

معامله کنندگان حرفه‌ای معمولاً با لوریج کم معامله می‌کنند. پایین نگه داشتن میزان لوریج از حساب اصلی شما هنگام اشتباه کردن محافظت می‌کند و بازده شما را تقریباً ثابت نگه می‌دارد. بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای از لوریج‌های با نسبت 1:10 یا 1:20 استفاده می‌کنند.
می‌توانید با مقادیر پیشنهادی از سوی کارگزاران هم کار کنید ولی باید پول بیشتری را در حساب خود قرار دهید و معاملات کمتری را هم انجام دهید.

مهم نیست روش شما چگونه است ولی به یاد داشته باشید که چون لوریج وجود دارد ، ملزم به استفاده از آن نیستید؛ درواقع هرچه کمتر از لوریج استفاده کنید،
بهتر است. کسب تجربه برای استفاده از لوریج بسیار مهم است تا متوجه شوید که چه زمانی باید از آن استفاده کنید. هوشیار عمل کردن باعث می‌شود تا در این بازی برای مدت طولانی باقی بمانید.

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *