بیت کوین

معاملات هوشمند با ارزهای کریپتو

ریک فالکوینژ می گوید: بیت کوین همان کاری را که ایمیل با صنعت پست انجام داد با بانک ها نیز انجام خواهد داد.
این روزها شاهد حرکات عظیم در بازار ارزهای رمزپایه هستیم و همان طور که برای عرضه ارز دیجیتال فیسبوک (لیبرا) انتظار می کشیم، بیت کوین با سرعت فزاینده ای در حال رشد است.
به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم تا نگاهی به پشت پرده این ارز بیندازیم و سوال های زیر را بررسی کنیم:

 بازار ارزهای دیجیتال در بلند مدت به کجا می رود و چه تاثیری بر جهان می گذارد؟ تصویر کلی برای این ارزها چیست و چگونه می توانیم روی این موج عظیمی که هنگام خواندن این کلمات اتفاق می افتد سوار شویم؟ 

ما در این مقاله به موضوعاتی درباره معاملات ارزهای دیجیتال می پردازیم و سپس حقایق عینی و توصیه های کلیدی را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید در معاملات خود از آنها استفاده کنید.

بسیاری از کارشناسان معتقدند، تا زمانی که ذهنیت خرید و فروش را داشته باشید، زمان ورود شما به بازار مهم نیست. توجه داشته باشید که با استفاده از مدیریت سرمایه و روانشناسی معاملات می توانید از بروز مشکلات در معاملات جلوگیری کنید، از میزان ضررهای خود بکاهید و سود خوبی را بدست آورید. 

اگر جزو معامله گران تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتال هستید، رعایت این نکات می تواند در بلند مدت و کوتاه مدت تغییرات بارزی را در معاملات شما ایجاد کند. صعود در این بازار به طور غیر معمولی اتفاق می افتد درحالیکه نزول آن، محدود است.

حال بیایید باهم مراحل ضروری برای ورود به این بازار و انجام معاملات در آن را بررسی کنیم. باید گفت که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد ارزهای دیجیتال، معامله گر با خرید یا فروش این ارزها می تواند سود زیادی بدست آورد. شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید به عنوان خریدار یا فروشنده وارد بازار شوید و سپس میزان سود خود را در هر دو حالت، بررسی کنید.
این کار بسیار ضروری است اما توجه داشته باشید که هر فرد همیشه می تواند در تخمین های خود دچار اشتباه شود. هیچگاه، تحت تأثیر هیجانات بازار قرار نگیرید و همیشه حس استقلال و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. 

نکته مهم این است که به صورت هوشمند سرمایه گذاری کنید، می توان گفت بهترین کار در این زمینه، کار کردن با ارزها و کوین های متنوع است، به این ترتیب، در صورت افت یک ارز، سرمایه شما همچنان حفظ می شود.
نباید در این زمینه افراط کنید، به شما پیشنهاد می دهیم که تنها 5 تا 15% از پورتفولیو خود را برای ارزهای دیجیتال اختصاص دهید.

همیشه برای انجام معاملات خود برنامه ای تنظیم کنید و نسبت به آن پایبند باشید.
سعی کنید استرس و سایر احساسات را از خود دور کنید و به نکات کلیدی توجه کنید. همچنین، استاپ لاس و تارگت سود خود را نیز تعیین کنید و در صورت نیاز استاپ لاس خود را برای مقیاس گذاری جدید تغییر دهید.
تنها بر سیستم خود متکی باشید، زمان مناسب ورود به معاملات را تشخیص دهید تا به این ترتیب از برنامه اولیه خود منحرف نشوید.

علاوه بر استفاده از نمودارهای روزانه می توانید از انواع هفتگی و ماهانه نیز برای معاملات بلند مدت استفاده کنید.
به یاد داشته باشید که نباید اجازه دهید ترس از دست دادن و ضرر مانع پیشرفت شما شود.
معامله گران ثروتمندی که می دانند چگونه از سرمایه های خود را برای بهره مندی از سود استفاده کنند، از روش نگه داری سرمایه استفاده می کنند.
به شما توصیه می کنیم که 70% از سرمایه خود را برای کسب سود بلند مدت از خریدهای خود اختصاص دهید و 30% از آن را برای استراتژی های تهاجمی و کوتاه مدت به کار ببرید و سپس با ایجاد تنوع در دارایی های خود میزان ریسک را کاهش دهید. 

برای مثال، شما می توانید بخش بزرگی از سرمایه خود را در کوین های با ثبات استفاده کنید تا به این ترتیب از دارایی خود محافظت کنید. در مرحله دوم می توانید روی بیت کوین، اتر یا هردو سرمایه گذاری کنید و سپس 5 تا 20% از سرمایه خود را بین کوین های دیگر تقسیم کنید.
لایه پایانی شما می تواند شامل سرمایه گذاری برای کوین های با ثبات جهت کسب سود در بلند مدت باشد. 

در زمینه سرمایه گذاری با ارزهای دیجیتال، ممکن است نتوانید زمان مناسب برای ورود به بازار را تشخیص دهید اما اگر حس می کنید که ارزی در حال صعود است به نسبت صعودی و نزولی ارز توجه کنید.
همچنین می توانید از  Trailing Buy که به ما در تعیین سیگنال ورودی کمک می کند، استفاده کنید. 

برای ورود به یک معامله جدید، تنها در صورتی که قیمت پایین تر از قیمت فعلی باشد (اگر در بالای کندل بسته شده دچار شکست شود)، تریلینگ لاین را حرکت دهید و سپس زمانی که قیمت به تریلینگ لاین برخورد کرد، می توانید چراغ سبز خرید را دریافت کنید.

چه یک معامله نتایج خوبی داشته باشد و چه نداشته باشد، باید یک استراتژی مناسب برای خروج داشته باشید و مانند هر بازار دیگر، نقطه خروج را با استراتژی کلی خود هماهنگ کنید.

توجه داشته باشید که استراتژی شما بسته به نوع معامله ای که انجام می دهید، متفاوت خواهد بود. 

یک معامله گر باید ثبات را در معاملات خود حفظ کند و از انجام هر گونه اصلاحات در میانه مسیر، خودداری کند. 

از آنجا که ارزهای دیجیتال برای نگهداری عالی هستند، نقطه خروج شما وابسته به دوام معاملاتتان است.

استیکینگ (Staking)، روشی عالی برای داشتن درآمدی غیر فعال در بازار ارزهای دیجیتال است چرا که می توانید با استفاده از آن، از چند ارز، نگهداری کنید. براساس این استراتژی، برخی از کوین ها را در کیف پول خود نگه می دارید و به این ترتیب از شبکه هایی که سود خود را دریافت می کنید به صورت ژتون های اضافه نگه داری می کنید.
اگرچه نمی توان با همه ارزهای کریپتو این کار را انجام داد اما سازوکار تأیید استیک ایجاب می کند که بلوک های جدید کوین های خاص پس از تولید توسط استیکینگ تأیید شود. 

آنچه مهم است این است که می توانید با افزایش قیمت کوینی که نگهداری می کنید، درآمد اضافه ای داشته باشید.
برخی از بلاک چین ها برای دوره های استیکینگ خود، حداکثر و حداقلی را تعیین کرده اند که می توانید با توجه به این موضوع در این بازه زمانی  کوین های خود را پس بگیرید.

بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند که به جای دست و پنجه نرم کردن با پیش نیازهای این مسیر، کوین های خود را در اختیار اعتبار دهنده ای ( معامله گری که کوین های آنها را استیک کند) که موارد بیشماری از استیکینگ را هدایت می کند، قرار دهند. به این نکته توجه داشته باشید که اگر شبکه مبادلات هک شود، این افراد ( اعتباردهندگان) قسمتی از استیک خود را از دست می دهند. 

از آنجا که ارزهای کریپتو در طول یک سال نوسانات زیادی را تجربه می کنند، وضعیت فعلی این بازار نباید ما را متعجب کند. کاری که شما در این شرایط باید انجام دهید این است که تمام اقدامات لازم را برای محافظت از دارایی خود و به حداقل رساندن میزان ریسک، انجام دهید و سوار بر این موج عظیم حرکت کنید. 

مدیریت پول ، روانشناسی معاملات و طرز فکر صحیح ، بدون توجه به جنبه های مثبتی که این بازار دارد ، قوی ترین ابزار شما برای مبارزه با هر نوع نوسان است. پیش بینی ها و اخبار مربوط به بازار رمز ارزها معمولاً اغراق آمیز است، بنابراین، برای جلوگیری از تحت تأثیر قرار گرفتن در این مسیر، تنها باید به توانایی های خود تکیه کنید و بدون توجه به حواشی در این مسیر پیش بروید. این اصل را همیشه در نظر بگیرید: «هوشمندانه در وقت و پول خود سرمایه گذاری کنید »

مرگ بیت کوین یا تولد دنیای جدید؟

ارزهای دیجیتال زندگی ما را به گونه ای تغییر می دهند که متعجب خواهیم شد و البته این مسئله در حال حاضر در حال روی دادن است. برخی از کارشناسان معتقدند که در سال 2021، شاهد تغییرات زیادی در این بازارها خواهیم بود. ممکن است با افزایش سرسام آور بیت کوین در این روزها، خواندن و قبول کردن برخی از نکات این مقاله برای شما سنگین باشد اما در صورت همراهی با ما قطعاً دیدگاه متفاوتی نسبت به این ارز و دنیای معاملاتی آن پیدا خواهید کرد. 

بیت کوین توانست راه معاملات با ارز دیجیتال را به ما نشان دهد، مسیر نوآوری را در این زمینه هموار کند  و چشم معامله گران را به دنیای جدید باز کند که این مسئله همانند اختراع اولین گوشی موبایل یا تلویزیون، در نوع خود به عنوان پیشرفتی بزرگ در دنیای ارزهای کریپتو به حساب می آید. 

ظهور بیت کوین برای اولین بار، انقلابی واقعی را در بازار رمز ارزها به وجود آورد. با پدیدار شدن این ارز، افراد توانستند با تکنولوژی جدید و ارزهای دیجیتال غیر متمرکز، آشنا شوند. این دستاورد در نوع خود بی نظیر بود و نباید هیچ گاه آن را نادیده گرفت. 

اختراعی که اکنون آن را تحت عنوان دفتر توزیع غیر متمرکز می شناسیم ، نیاز به یک نهاد متمرکز یا واسطی مانند بانک ها ، برای پردازش یا اعتبارسنجی معاملات را از بین برد.
بنابراین می توان گفت که  فناوری بلاکچین با تغییر گزینه های موجود و نحوه مدیریت فرآیندهای مختلف به اندازه اختراع اولین اتومبیل برای جهان مهم است.

وقتی به صنعت نرم افزار فکر می کنیم ، می دانیم که نسل های جدید چگونه نسخه اصلی خود را ارتقا می دهند.
مسلماً، اولین نسخه مایکروسافت ویندوز 1 و تغییرات آن را در ادامه مسیر به یاد می آورید.
نکته ای که همیشه درباره اختراعات جدید مد نظر گرفته می شود، میزان کارکرد و عملکرد آنها ست که تنها در صورت مثبت بودن بررسی های انجام شده، مهندسان و طراحان سعی می کنند تا با ایجاد تغییرات لازم و برطرف کردن باگ های آن عملکرد اختراع اولیه را ارتقا دهند و هر بار ورژن های جدیدتری از آن را ارائه دهند. 

در این میان، افرادی که برای خلق بیت کوین سرمایه گذاری کرده بودند، با مانع بزرگتری نسبت به ایجاد یک رابط گرافیکی روبرو بوده اند. اولین محصول آنها، بلاک چین، بلافاصله توجه مردم و موسسات را در سراسر جهان جلب کرد در حالی که کیفیت آن همچنان زیر سوال است.

برای درک صحیح این موارد ، باید نسبت به تفاوت  بیت کوین و فناوری بلاکچین آگاهی پیدا کنید.
بلاکچین، اولین نسخه از دفتر توزیع غیر متمرکز است که به عنوان یک اختراع مهم تاریخی تغییرات بی سابقه ای را برای ما ایجاد کرده است.
متأسفانه همانطور که می دانید، فناوری بلاکچین همچنان در ورژن اولیه خود است و الگوریتم ناکارآمدی دارد که به علت نقص در عملکرد و ناقص بودن، همچنان 12 سال بعد از اختراع ، پیشرفت چندانی نیز نداشته است.
توجه داشته باشید که ما به نسخه پیچیده تر دفتر توزیع غیر متمرکز  نیاز داریم که محدودیت های بلاک چین را جبران کند. برای داشتن عملکرد سریع تر و مناسب، لازم است تا فانکشن های اساسی بلاک چین را حفظ کنیم.
برای انجام این کار، طراحی فعلی PoW که برای حفظ امنیت شبکه کار می کند ، باید جایگزین شود.

استیکینگ یا ماینینگ ممکن است روش هایی عالی برای معامله گران در بدست آوردن کوین های اضافه باشد اما سیستمی که برای کار با آن ها مناسب هستند نقاط ضعف جدی دارند.

دفتر کل توزیع شده- دفتر توزیع شده مجاز که توسط ارز XRP مورد استفاده قرار می گیرد ، قادر است در هر ثانیه، 10 برابر معاملات بیشتری را نسبت به معاملات ارزهای کریپتو بر پایه بلاک چین انجام دهد. توجه داشته باشید که جامعه ی ارزهای کریپتو اساساً به مکانیزمی نیاز دارد که از رویارویی با بانک ها دور بماند به همین دلیل حتی نسخه ارتقا داده شده  این فناوری برای تأمین نیازهای معامله گران ارزهای کریپتو، کافی نیست.

تنها دلیلی که هنوز از بلاک چین استفاده می شود  این است که هیچ کس تاکنون موفق نشده است که  راه حل بهتر و کارآمدتری ارائه دهد تا بتواند نیازهای اساسی معامله گران  را برآورده کند و همزمان روند کار را تسریع کند.

با این حال ، در چند سال گذشته ، شاهد تبلیغ شرکت های مختلفی در زمینه محصولاتی بوده ایم که توانسته اند این نیازها را برآورده و از مشکلات ذاتی بلاک چین عبور کنند.

باید بگوییم سرانجام روزی می رسد که یک دفتر توزیع شده بدون اجازه غیرمتمرکز جای خود را به سیستم های مهندسی شده ارز دیجیتال مقیاس پذیر که پتانسیل لازم را برای تبدیل و یا جایگزین شدن با اکثر ارزهای دنیای سرمایه را دارند، میدهد. توجه داشته باشید که سیستم های ارزهای کریپتو مبتنی بر بلاکچین هرگز نمی توانند برای دستیابی به این هدف مناسب باشند اما سرانجام دنیای علم توانسته است ارزهای دیجیتال را برای رقابت با ارزهای معمولی در سطح جهانی آماده کند. اگرچه  این امر نشان دهنده پیشرفت جهانی به سمت سیستم های جدید و روش های عملیاتی و موجود است ، اما به عنوان تهدیدی جدی برای فناوری بلاکچین و ارزهایی مانند بیت کوین است. 

آیا ارزهای کریپتو ای که می شناسیم، ناپدید می شوند؟

این مسئله به سرعت اتفاق نمی افتد اما با گذشت زمان از اهمیت آنها کم می شود.

آیا ارز کریپتو جایگزین دلار آمریکا می شود؟

بسیاری از افراد معتقدند که دلار آمریکا در آینده جایگاه کنونی خود را از دست می دهد اما برخی دیگر مخالف این نظریه هستند. مشکل این است که کشورهایی هایی که از واحد پولی دلار استفاده می کنند می توانند بدون مواجه شدن با واکنش سریع کشورهای دیگر، آن را قرض بگیرند و خرج کنند، این در حالی است که وضعیت برای کشورهای دیگر متفاوت خواهد بود. 

توجه داشته باشید که هزینه های زیاد و مدیریت ضعیف، پیامدهای بدی دارد و باعث می شود که کشورهایی که ارز ذخیره آنها دلار است به بقیه کشورهای جهان بدهکار شوند. در این شرایط، از دست دادن اعتماد نسبت به اعتبار یک ارز ذخیره، کشورها را ناگزیر به تغییر ارز ذخیره خود می کنند. 

در چند سال گذشته شاهد تلاش های گسترده ای برای کاهش وابستگی به دلار آمریکا بوده ایم. گذشته از 27.45 تریلیون بدهی ملی ایالات متحده ، نارضایتی جهانی از انحصار جهانی USD به اوج خود رسیده است.
به نظر می رسد سیاست خارجی ایالات متحده باعث نگرانی سایر كشورها شده است ، روسیه و چین از جمله مخالفان آمریکا در عرصه تجارت بین الملل هستند. ادعای آمریکا نسبت به محدوده اختیارات آن در زمینه معاملات انجام شده در حوزه اختیاری خود توجه اتحادیه اروپا را به ویژه بعد از اقدامات جدی آمریکا برای کنترل فعالیت بانک ها و شرکت های اروپایی، جلب کرده است. 

به نظر می رسد که ارزهای ذخیره تنها به مدت 80 تا 100 سال از وضعیت مناسبی برخوردار باشند. از آنجا که USD از زمان جنگ جهانی دوم به عنوان ارز ذخیره جهانی بوده است، ممکن است دوره تسلط آن به زودی پایان یابد.
بسیاری معتقد بودند که دلار پس از سقوط توافقنامه برتون وودز که در آن  آمریکا متعهد شده بود تا از جنگ های تجاری دوری خواهد کرد ، در دهه 1970 نفوذ خود را از دست می دهد.

جالب است بدانید که سیستم های  جدید نفتی و صادرکنندگان نفت جهان توافق کردند صادرات خود را با دلار تسویه کنند و سود خود را در اوراق قرضه خزانه داری آمریکا سرمایه گذاری کنند. به این ترتیب، دلارهای نفتی به ایالات متحده كمك كردند تا این ارز بیش از نیم قرن سلطه خود را حفظ كند، اما پویایی تجارت جهانی نفت در حال تغییر است به همین دلیل یک بار دیگر علامت سوالی بزرگی برای آینده دلار ایجاد شده است.

این تغییرات در ارز کاملاً قابل مشاهده است.
چین معاملات قرارداد آتی نفت خام را به جای استفاده از دلار با JPY انجام می دهد. اگر برای  دلار آمریکا به این صورت جایگزین پیدا شده است در مقابل تصور کنید چه فضای بزرگی برای روی کار آمدن ارزهای کریپتو به وجود خواهد آمد. 

به طور طبیعی ، تخصیص تمام ارزهای جهانی به تجارت بین المللی یا نگهداری دارایی های بانک های مرکزی، غیر عملی است ، به همین دلیل ارزهای ذخیره نه تنها مفید بلکه ضروری هستند. 

در طول تاریخ، انتخاب یک ارز قابل اعتماد به عنوان ارز ذخیره جهانی، مسئله مهمی بوده است.
این ارزها تا کنون براساس قوی ترین جنبه های نظامی و اعتباری یک کشور انتخاب شده اند. با این وجود ، پس از اختراع دفتر توزیع شده ، کشورهای جهان می توانند  با استفاده از این سیستم نیازهای جهانی را برای تأمین، بدون تکیه و اعتماد به کشوری دیگر مقیاس بندی کنند اما با استفاده از سیستم ارز دیجیتال ، دیگرنیازی به ذخیره ارزی نخواهند داشت. 

جهان همچنان در تکاپوی رتبه بندی ارزهای کریپتو بهتر است این در حالی است که نقش ارز ذخیره جدید، مشخص است. تنها شرط استفاده از این ارزها این است که بانک های مرکزی مختلف در مورد استفاده از سیستم دفتر توزیع شده توافق کنند تا به این ترتیب قدرت هر دولت واحد محدود شود. 

در این میان، ایالات متحده ممکن است این تغییرات را براحتی نپذیرد زیرا این تحولات مستقیماً در سیاست خارجی این کشور دخالت کرده و موقعیت جهانی آن را تحت تأثیر قرار می دهد این در حالی است که بقیه کشورهای جهان از این تغییرات با آغوشی باز پذیرایی می کنند. 

پذیرش این سیستم جدید باعث ایجاد سوالاتی از جمله:

آیا این تغییرات شامل ایجاد ویژگی هایی در کشورهای مختلف می شود که می تواند به صورت جداگانه برای آنها سودمند باشد؟

در حالی که بسیاری از افراد پیش بینی می کنند که بیت کوین نقش ارز ذخیره جهانی جدید را به عهده خواهد گرفت ، اما باید به این نکته هم توجه داشته باشیم  که این ارز فقط برای تسویه معاملات مالی خصوصی بدون برخورد با قوانین ایجاد شده است. با این حال، بسیار بعید به نظر می رسد دولت هایی که معاملات مالی را تنظیم و تهیه می کنند، به راحتی از کنار این قدرت عبور خواهند کرد.

واقعیت این است که بسیاری از دولت ها به سختی بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده دیگری را جایگزین سیستم پولی خود می کنند. به همین دلیل ممکن است شاهد تصویب برخی قوانین سختگیرانه ای باشیم که استفاده از ارزهای کریپتو را محدود یا منع کامل می کنند. ممکن است دولت ها نتوانند انجمن های ارزهای کریپتو را ساکت کنند اما همچنان در وضع قوانینی که بتوانند قدرت آنها را حفظ کنند، ناتوانند.

به نظر می رسد که بانک های مرکزی در سراسر جهان، با انتشار CBDC ( ارز دیجیتال بانک مرکزی که بلاکچینی بر پایه ارزهای فعلی مانند دلار است)  نسبت به پتانسیل سودآوری ارزهای کریپتو آگاهند.
براساس تحقیقات انجام شده از سوی فدرال رزرو ایالات متحده، ارزهای دیجیتال مزایای زیادی دارند ، این ارزها از طرفی باعث افزایش بازده و شفافیت فعالیت های اقتصادی می شوند و از طرفی دیگر، باعث کاهش فعالیت های غیر قانونی می شوند. 

شرکت های بزرگ آمریکایی ، مانند فیس بوک ، نسبت به مزایای مهندسی ارز رمزنگاری شده خود آگاهند که با توجه به تأثیر آنها در مقیاس جهانی ، می توان انتظار داشت که پیامدهای جالبی در طولانی مدت داشته باشند.
مهندسی مجدد پول ممکن است به یکی از قوی ترین فعالیتهای صنعت مالی تبدیل شود و مبارزات کنونی درباره دلار را از بین ببرد.

ایالات متحده در سال گذشته شاهد لحظات بی سابقه ای درباره ارز خود بوده است. جالب است بدانید که 21%از کل دلار آمریکا تنها در سال 2020 چاپ شده است.
چنین افزایش چشمگیری در چاپ دلار، ناشی از آزادی دولت آمریکا در چاپ پول برای کمک به اقتصاد بوده است. 

تمام این مسئله در مارس سال گذشته با مشکلات نقدینگی ناشی از جنگ قیمت نفت بین روسیه – عربستان سعودی آغاز شد اما باید گفت که در این میان نیز، همه گیر COVID-19 ، اقتصاد و تجارت جهانی در بن بستی کامل قرار داد.

اعتبار تحقیقات کاتوسا

آمریکا تنها کشوری نبود که میزان چاپ پول آن افزایش پیدا کرد. این کشور اکنون با چالش هایی در این زمینه رو به رو است. از سال 2014 تا کنون بسیاری از افراد، در حال فروش پوزیشن های دلاری خود هستند که نشان دهنده عملکرد سرمایه گذاران خلاف سطوح ارزی است.
پوزیشن خالص غیر تجاری نشان داده شده در نمودار زیر نشان می دهد که روند فروش آن افزایش داشته است، چنین روندی باعث ضعیف شدن دلار و ایجاد فضای بیشتر برای دارایی های دیگر را فراهم کرده است.

بازارهای طلا و نقره نیز به همراه بیت کوین در سال 2020 شاهد جهش بوده اند که این شرایط تا ژانویه 2021 نیز ادامه داشته است، همین روند باعث شد نقش دلار در معاملات، کم رنگ تر شود.

آیا همچنان بهتر است معاملات خود را با دلار انجام ندهیم؟

دلار همچنان با داشتن 79.5% از سهم ارز منطقه ای، بر بازار معاملات مسلط است و توانسته است علی رغم سناریوهای سال گذشته همچنان اهمیت خود را حفظ کند.
اگر همه ارزها شروع به کاهش کنند، دلار همچنان بهترین انتخاب برای سرمایه گذاری است.
اگرچه که  FED تصمیم گرفته است تا برای سالها CFDC را آزمایش کند اما بهتر است ما همچنان طبق روال قبل، معاملات خود را با دلار انجام دهیم. توجه داشته باشید که تغییرات ناشی از استفاده از ارزهای دیجیتال بعد از گذشت زمان زیادی ایجاد می شود بنابراین، بهتر است در این بازه زمانی مهارت های خود را برای معامله با این ارزها تقویت کنید و معاملات خود را براساس کوین های مختلف پایه ریزی کنید.

چشم انداز ارزهای کریپتو

این روزها، ارزهای کریپتو در رأس توجه قرار دارند به گونه ای که بسیاری از سرمایه گذاران حرفه ای به سمت معاملات با این ارزها کشش پیدا کرده اند، می توان گفت که توجه افراد زیادی به معاملات با این ارزها، باعث  به وجود آمدن بانک ارزهای دیجیتال و مراکز سرمایه گذاری نهادی در رابطه با ارزهای کریپتو شده است. 

باید گفت در آینده نزدیک، شاهد سرمایه گذاری کشورهای بزرگ در بیت کوین خواهیم بود.
برای مثال، Square، یک درصد از سرمایه کل خود را به ارزش 50 میلیون دلار برای خرید بیت کوین اختصاص داده است، همچنین در این میان، برخی از چهره های متمول مانند پل تودور جونز، سال گذشته، برای رویارویی با تورم به بیت کوین اعتماد کردند. 

سالی که گذشت با اتفاقات زیادی در بازار ارزهای کریپتو همراه شد و سوال های زیادی را درباره آینده این ارزها در ذهن ها ایجاد کرد. در پایان 2020، با افزایش بیشتر توجه افراد و سرمایه گذاران نسبت به ارزهای کریپتو، بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در ایالات متحده – Coinbase – برنامه های خود را در زمینه این ارزها به صورت علنی اعلام کرد.

 Coinbase با شناخت پتانسیل طولانی مدت ارزهای کریپتو ، تلاش کرد تا از همان ابتدا، دسترسی مطمئن ، آسان و تنظیم شده ای را برای بیت کوین در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. فعالیت های این صرافی توانست توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کند، بنابراین می توان گفت فعالیت رسانه ها و تأثیرات آنها  در این حوضه در سال 2021، شرکت های دیگر را نیز به سمت دستیابی به اهداف مشابه سوق خواهد داد. 

سرمایه گذاران خصوصی و ونتورهای سرمایه داری که نسبت به پتانسیل رشد Coinbase آگاه هستند، بودجه مورد نیاز آن را تأمین می کنند. مورد توجه قرار گرفتن این صرافی از سوی افراد و شرکت های بزرگ باعث می شود که سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال از سوی افراد عادی نیز، مورد توجه قرار بگیرد. این پویایی می تواند Coinbase و سرمایه گذاران آن را با حجم زیادی از پول رو به رو کند که در نهایت منجر به سرمایه گذاری مجدد در سال 2021 خواهد شد.

بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا افزایش چشمگیر بیت کوین در سال 2020 ، به عنوان یک شبکه جهانی و سیستم مالی ، می تواند جهش بیشتری در بازار ایجاد کند؟

ممکن است بیت کوین امسال به جمع شرکت های دولتی با سرمایه ای بیش از تریلیون ها دلار، طلا، املاک و مستغلات و مشتقات دیگر در زمینه سرمایه گذاری بپیوندد و بسیار رونق پیدا کند اما هنوز با این مرحله فاصله دارد به همین دلیل ممکن است نوسانات زیادی را تجربه کند. 

همراهی بانک مرکزی ارزهای دیجیتال  (CBDCs) از جمله بحث های مهم در زمینه رونق ارزهای کریپتو در سال2021 خواهد بود.
همان طور که در بالا اشاره کردیم فدرال رزرو ایالات متحده عمدتا درباره مباحث مربوط به ارزهای دیجیتال اظهار نظر می کند اما هیچ تعهد و دخالت جدی در این زمینه نداشته است. به نظر می آید که اتفاقات زیادی در زیر سطوح مبادلات این ارزها در حال رخ دادن است اما این سوال مطرح می شود که آمریکایی ها چگونه می توانند نسبت به معاملات با دلار های دیجیتال اعتماد پیدا کند؟ 

به نظر می رسد که بانک مرکزی آمریکا کاملاً با احتیاط در این زمینه قدم برمی دارد. این در حالی است که برخی دیگر از بانک های مرکزی (به عنوان مثال چین) در حال آزمایش و آماده سازی انتشار CBDC های خود برای عموم هستند. هرگونه اطلاعاتی که در این زمینه منتشر شود، قطعاً می تواند سایر نقاط جهان را تحت تأثیر قرار دهد ، اما به طور کلی بانک های مرکزی قبل از آماده شدن کامل محصولات خود ، از به اشتراک گذاشتن اطلاعات خودداری می کنند. 

واکنش های مردم همیشه در مراحل اولیه با نگرانی همراه است. توجه داشته باشید که  هرگونه سوء برداشت عمومی، به ویژه در زمینه ارزهای کریپتو، می تواند مانع از موفقیت کار شود ، بر سطوح ایمن بودن معاملات با آنها تأثیر بگذارد و کار را برای بانک های مرکزی دشوارتر کند. 

در بخش بلاکچین کارشناسان ادعا می کنند که می توان دریچه جدیدی برای استفاده از آنها ایجاد کرد به همین دلیل، سال 2021 ممکن است سال خوبی برای سرمایه گذاری روی این دارایی ها باشد.

با توجه به پاندمی، بحث هایی در زمینه تهیه پاسپورت واکسیناسیون ، ردیابی افراد واکسینه شده و زیر نظر گرفتن جا به جایی های آنها مطرح شده است. یک دهه پیش، پیش بینی شده بود که توکن سازی کردن، از برنامه های اصلی 10 سال آینده خواهد بود که از جمله اهداف آن پوشش دارایی های دیجیتال افراد و شناسایی آنهاست. باید گفت که امروزه با پیشرفت حوضه دیجیتال، اطلاعات شخصی ما مانند سوابق پزشکی، بیش از گذشته در دسترس دولت ها قرار خواهد گرفت. 

در چند سال گذشته، افراد زیادی در معرض کاشت ریزتراشه ها همراه با حفظ حریم خصوصی بوده اند. اینجاست که استفاده از بلاکچین مفید است و به شما این امکان را می دهد که اطلاعات شخصی خود را مانند واکسیناسیون، فقط با گروه و افراد منتخب در میان بگذارید. بلاکچین این امکان را دارد که بین آنچه در دیتابیس های عمومی به اشتراک گذاشته شود و آنچه برای مخاطبان شفاف نباشد ، مرز بندی کند ، به این ترتیب انتظار می رود که در سال 2021 و سالهای آینده شاهد موارد بیشتری باشیم.

تازه واردان دنیای ارزهای دیجیتال در صورت رو به رو شدن با اطلاعات زیاد ، رویدادها و تغییرات مداوم در شناسایی موارد مفید و مهم با مشکل روبرو می شوند به همین دلیل، متخصصان توصیه می کنند که این افراد با سرمایه کمی به این بازار وارد شوند. پیشنهاد می دهیم که تنها با 100-500 دلار شروع کنید و یادگیری را جدی بگیرید و بعد از خرید مقدار کمی بیت کوین یا اتر، صرافی آنلاین مطمئنی را انتخاب کنید و در صورت نیاز از آنها کمک بگیرید. 

به دلیل افزایش علاقه به معاملات با ارزهای کریپتو، بسیاری از مراکز ارائه دهنده خدمات ارزی، به سمت ارائه سرویس های کاربر پسند به همراه پشتیبانی قوی حرکت کرده اند.
همه گیری ویروس کرونا باعث شده است که معاملات آنلاین بسیار پر رونق شود. همانطور که در تصویر زیر می بینید، دنیای دیجیتال فضای زیادی را برای پیوستن معامله گران دارد.

همیشه به تأثیر رویداد ها، اخبار و نوسانات احتمالی بازار توجه کنید. سعی کنید هوشمندانه در این بازارها فعالیت کنید و با مدیریت مناسب از دارایی خود محافظت کنید.
همانطور که شاهد تحولات در سایر بازارهای تجاری نیز هستیم ، ایجاد تنوع در مهارت های تجاری و گسترش فعالیت به بازارهای دیگر می تواند اقدامی هوشمندانه در سال 2021 به حساب بیاید. 

ارزهای دیجیتال قطعاً از بین نمی روند. در حقیقت این ارزها، با گذشت زمان به اندازه رایانه های شخصی یا تلفن های همراه اهمیت پیدا می کنند. به نظر می رسد در سال 2021، اخبار بیشتری درباره تغییرات طولانی مدت در زمینه فناوری های ذاتی ارزهای کریپتو و مقررات مربوط به آن ها را در سطح ملی شاهد باشیم. در حالی که ارزهای دیجیتال به آهستگی تأثیرات خود را بر روی سیستم مالی جهانی افزایش می دهند، افراد نیز باید مسئولیت خود را برای اطمینان از تجارت ایمن و حفظ نگرش صحیح بر عهده بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *